Кошик 0 Список порівняння 0 Список бажань 0 Account
Меню
м. Тернопіль, вул. Текстильна 28ч
Телефони: 0 800 330 840
пн-пт - 9:00 - 18:00
сб-нд - вихідні

Походження традиції цокатися келихами

Походження традиції цокатися келихами

*дзвін келихів

Якщо ви думаєте, що традиція цокання келихами почалась саме у слов’ян, то в мене для Вас маленька новина. Це не так.

Традиція має корені ще з до біблійних часів на території Західної Європи. В той час переважна більшість вірила в демонів та злих духів. Вважалось, що злі духи обов’язково були присутніми на кожному застіллі та могли залеліти в рот. Келихи в той час були металевими, а так як вірилось, що дзвін відлякує демонів, особливо дзвін келихів, які тоді були металевими, їх відлякує (тоді приблизно й в бубен часто били).

І з часом традиція не забувалась, а лише набувала нового змісту. В часи античності набувала популярність смерть від отрути. Інтриг ставало все більше, відповідно посилювалось бажання прибрати недругів з шляху. Тож серед знаті зародилась нова традиція – наливати напої по вінця та цокатись так, щоб аж через ті вінця розливалось в келих сусідові. Той, хто відмовлявся так робити – стикався із осудом та шквалом недовіри.

В Середньовічній Англії традиція стукатись келихами була символом братерства та єдності, а в Японії не прийнято так робити взагалі. Є ще є теорія, що такий ритуал доповнює єдність відчуттів – зір, смак, дотик, запах, чаркування додає звуку.

До речі, а ви знали, що цокатись тримаючи келих в лівій руці, це до зустрічі із своїм коханням? (звичайно, тільки якщо не зустріли його досі).

А які прикмети про чаркування знаєте Ви? Розкажіть нам в коментарях.

На сайті octo.ua ви можете знайти і купити келихи для різних видів напоїв та для найвеселіших застіль. Підписуйте наш ютуб канал та натискайте на дзвіночок, щоб не пропустити наші наступні відео.

Коментарі
Схожі статті
11.10.2021
Історія виникнення тарілок
Історія виникнення тарілок
Тарілка – найнепомітніший, однак найпотрібніший елемент посуду...